Lízátkové Poděbrady

Lízátka od dětí pro děti

Lízátka pro onkoláčky stále fungují. Přispět se rozhodly i děti ze základní školy Václava Havla a T.G. Masaryka z Poděbrad.

Předání bylo neuvěřitelné. Velmi ráda jsem se s dětmi a učiteli setkala osobně. Je to pro mě velmi inspirující, když vidím, s jakým zápalem se děti účastní. Obrovské díky patřím učitelům, kteří učí děti pomáhat druhým. ZŠ Václava Havla a její druháčci měli několik obrovských krabic plných lízátek. Spolu s nimi mi předali pastelky, hry, malovaná přáníčka pro onkologicky nemocné děti. Zazpívali písnička a nahráli dětem video pozdrav.

Na ZŠ T. G. Masaryka mi předali lízátka osmáci, ti měli lízátek nejvíce z celé školy. Velmi rádi i oni pozdravili nemocné děti prostřednictvím video vzkazu.

S Filípkem jsme se zajeli podívat pozdravit do DDM Symfonie. Auto už bylo plné k prasknutí, tak další lízátka jako již několikrát domov pošle.

Prošli jsme si lázeňské město, navštívili muzeum Filmových legend. To byl Filda ve svém živlu. Spousta jeho super hrdinů, ale i Dobby, E.T. a podobně. Při cestě domů jsem se zastavila v Kersku a udělali jsme si procházku známou zahrádkářskou kolonií. Místní hájenka, kde se stále podává divočák se zelím nebo šípkovou byla zrovna v rekonstrukci, v aleji nebylo ,,nablito,, a táta nikam nikoho zrovna nevyvážel ale i tam je tam božský klid. Hrabalova chata zela prázdnotou a já jsem pochopila proč se zrovna tam konaly slavnosti sněženek.

Všechna lízátka byla předána do Motolské nemocnice na dětské onkologické oddělení.